Skip to content

Не чіпатися того, що ділить і роз’єднує

Не чіпатися того, що ділить і роз’єднує published on No Comments on Не чіпатися того, що ділить і роз’єднує

«Не чіпатися того, що ділить і роз’єднує поодинокі частини української землі, а пильнувати того, що лучить і єднає їх до купи, і се зміцнювати і розвивати мусимо… Єднатися, концентруватися, а не ділитися, не розбігатися — се повинно бути у всім нашим гаслом» (Михайло Грушевський, 1907 р.).

А ми що? А ми тепер сваримось між собою щодо легітимності і справжніх мотивів заборони російських соцмереж, 8 та 9 травня вже пройшло. Яке там знову престольне празнество на підході? Пора вже нам скласти електронний реєстр того, про що нам, українцям, варто сваритись один з одним. Такий собі чек-ліст, і щоб ним займалось Міністерство сварки… Ура-патріотизм, як правий, так і лівий, тільки нищить нарід, державу і стосунки. Ми – не унікальні. Ми – рівноправна частина багатонаціональної сім’ї, яка зветься “людство”, про що багато писав і Грушевський і інші поважні провідники української національної думки. Але ж хто їх читає сьогодні?.. Попалось сьогодні ось в ФБ у когось на сторінці. І таки так, таки міст – це поки що більш реалістично…

Зловив щирий українець золоту рибку, ну, а вона йому каже загадати одне бажання. Довго думав щирий українець, і потім каже:
– Хочу, щоб між Києвом і Нью-Йорком був міст, і по мосту тому щоб їздили автомобілі, метро і надзвуковий трамвай, і щоб весь міст вночі освітлювався, а збоку ще й підсвітлювався різними кольорами і все таке.
– А можна щось попростіше? – сказала золота рибка.
– Ну… тоді, щоб українці об’єдналися між собою і стали політично, соціально і духовно зрілою нацією, тямили в політиці, економіці, обирали гідну і відповідальну владу на всіх рівнях, щоб корупції не було, щоб не жили в постійних наріканнях і сварах, щоб їх не можна було купити ані за гречку, ані за популізм – чи то правий, чи то лівий…
– На коли вам треба міст до Нью-Йорку? – перебиває золота рибка щирого українця…

Leave a Reply

Secondary Sidebar

%d bloggers like this: