Skip to content

Критерії та Положення про експертизу підручників (на паперових носіях)

Критерії та Положення про експертизу підручників (на паперових носіях) published on No Comments on Критерії та Положення про експертизу підручників (на паперових носіях)

Дорогі друзі і колеги, продовжую свою лінію щодо того, щоб нам максимально працювати в правовому полі, про що неодноразово писав. Прохання до всіх, хто хотів би долучитися до процесу обговорення проекту «Положення про експертизу підручників (на паперових носіях)» та Критеріїв цієї експертизи: див. два посилання (скорочені за допомогою сервісу goo.gl):
✓ Положення: https://goo.gl/8ozSAJ
✓ Критерії: https://goo.gl/VHnV1v 

Вірю, що саме долученість сповідуючих християн до такої роботи принесе набагато більше користі для наших дітей і сімейних цінностей. Отож у кожного є зараз шанс обрати не легший і короткостроковий, але набагато складніший і довгостроковий шлях участі в цьому процесі – почитати, помолитися, подумати, надати конструктивні пропозиції. І не піддаватися “інформаційним хвилям” про #зрада. Працюємо…

Тому прохання уважно ознайомитися і прийняти участь в обговоренні проекту «Положення про експертизу підручників (на паперових носіях)» та Критеріїв цієї експертизи, враховуючи ті проблеми, які нещодавно виникли у контексті нових підручників і проведення антидискримінаційної експертизи. Зверніть особливу увагу на розділ, присвячений антидискримінаційній експертизі у кінці проекту критеріїв…

Думаю, що той, хто не відреагує зараз конструктивно на ці офіційні пропозиції, не матиме потім морального права щось критикувати. Це наш і ваш шанс реальної справи, а не гасел і слів. Шануймося…

Тарас Дятлик, член Громадської ради МОН з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями


Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проект «Положення про експертизу підручників (на паперових носіях)» та Критеріїв цієї експертизи

У відповідності із своїми статутними повноваженнями, за дорученням МОН України, Державна освітня установа «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» із 2019 року проводитиме експертизу підручників на паперовій основі.

Мета експертизи – підготовка висновків для МОН щодо надання підручникам рекомендацій для їхнього використання у закладах загальної середньої освіти.

Працівниками Центру, після численних і тривалих консультацій з українськими фахівцями, розроблені Положення про проведення такої експертизи та її Критерії. У їх основу покладений досвід підручникотворення ряду країн світу, критичний аналіз та переосмислення вітчизняного досвіду експертизи шкільних підручників.

Ухвалення цих документів означатиме початок грунтовних реформ у системі підручникотворення, а саме: розмежування між двома інституціями функцій експертизи та видання і логістики підручників; організація і проведення експертизи на принципово нових засадах, що має стати гарантією забезпечення закладів освіти якісними підручниками.

Пропозиції та зауваження до проектів Положення та Критеріїв просимо надсилати на електронну адресу info@ak.gov.ua до 10 липня 2018 року.

Юрій Решетніков, заступник Голови Громадської ради МОН з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями

Leave a Reply

Secondary Sidebar

%d bloggers like this: